Освіта

УРЯД УЗГОДИВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО НАУКОВИЙ ЛІЦЕЙ ТА НАУКОВИЙ ЛІЦЕЙ-ІНТЕРНАТ І ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ І ВИПЛАТИ СТИПЕНДІЙ ІЗ ЗАКОНОДАВСТВОМ

Кабінет Міністрів вніс зміни до Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат і Порядку призначення і виплати стипендій, які узгоджують дані документи з чинним законодавством. Зміни до відповідних постанов Уряд ухвалив 30 червня 2021 року. Мета рішення – привести Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат і Порядок призначення і виплати стипендій у відповідність до Закону «Про повну загальну середню освіту».

14:17:46 07.07.2021

УДОСКОНАЛЕНО МЕХАНІЗМ ПРОВЕДЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО АУДИТУ ТА ПОЗАПЛАНОВИХ ПЕРЕВІРОК У ШКОЛАХ

МОН внесло зміни до Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти та затвердило Порядок проведення позапланових перевірок закладів загальної середньої освіти. Відповідний наказ МОН від 30 квітня 2021 року № 493 «Деякі питання здійснення державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти» зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 червня 2021 року за № 809/36431, 810/36432. Зміни врегульовують можливість проведення інституційного аудиту під час карантину або інших надзвичайних обставин. Окремі процедури аудиту (опитування, спостереження за проведенням уроків, вивчення документації школи) можуть проводитися дистанційно. Решта процедур проводитимуться після припинення карантинних обмежень.

14:15:46 07.07.2021

ЗАХИСТ ОСВІТЯН ВІД КОРОНАВІРУСУ Є ОДНИМ ІЗ ПРІОРИТЕТІВ МОН, – СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

Працівників освіти, залучених до проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2021 році, за їхнім бажанням, щеплюватимуть вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech, що надійшла до України 25 березня 2021 року.  «Проведення зовнішнього незалежного оцінювання з дотриманням заходів безпеки є важливим та необхідним етапом для початку вступної кампанії 2021 року. Дякую своїм колегам з Міністерства охорони здоров’я за те, що підтримали позицію щодо першочергової вакцинації освітян та працівників, які залучені до проведення ЗНО. Хочу наголосити, що вакцинування відбуватиметься добровільно. Наше основне завдання – організація безпечних умов для проходження тестування», – повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

10:13:03 15.04.2021

УЧНІ 11-Х КЛАСІВ У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА – ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ЗАКОН

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Сьогодні, 13 квітня 2021 року, відповідний закон № 5014 ухвалила Верховна Рада України. Ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також це уможливить отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

10:12:41 15.04.2021

На Житомирщині завершився конкурс "Пожежі краще запобігти”

Рятувальники Житомирщини підбили підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку та робіт декоративно-прикладної творчості на протипожежну і техногенну тематику, організований ДСНС України та Добровільним пожежним товариством. Головний меседж заходу – донести усім через призму дитячого світогляду, як можна жити у безпеці. У цьому діти інколи краще розуміються, ніж дорослі. І це вони продемонстрували своїми роботами, розповівши через творчість правила безпеки життєдіяльності та своє бачення професії рятувальника і їхніх помічників-добровольців.

15:50:19 09.04.2021

“Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива” – з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи “Система забезпечення якості освіти”, яка впроваджується в рамках проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).

13:19:37 09.04.2021

УЧНІВ 4-Х ТА 9-Х КЛАСІВ ЗВІЛЬНЕНО ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН від 03.03.2021 №273  зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за №338/35960. Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів від 25 березня 2020 року №338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації".

12:14:15 19.03.2021

ЗАТВЕРДЖЕНО НОВУ РЕДАКЦІЮ БАЗОВОГО КОМПОНЕНТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ, ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ТА РОЗПОЧАТО ВПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ – ПІДСУМКИ РОБОТИ УРЯДУ

Рік тому, в березні 2020 року, було сформовано новий склад Уряду під керівництвом Дениса Шмигаля. Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів про основні досягнення МОН за цей період. «Перед нами постали надзвичайно серйозні соціальні та суспільні виклики, пов’язані з пандемією. Спільними зусиллями державної влади, органів місцевого самоврядування, освітян і науковців нам вдається долати труднощі, забезпечувати стабільне функціонування системи освіти та її неперервний розвиток», – зазначив Сергій Шкарлет.

14:16:04 18.03.2021