Освіта

“Якісна школа – це середовище, у якому дитина щаслива” – з таким слоганом Державна служба якості освіти запустила інформаційну кампанію про систему забезпечення якості освіти в українських школах. Кампанія створена в межах ініціативи “Система забезпечення якості освіти”, яка впроваджується в рамках проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe).

13:19:37 09.04.2021

УЧНІВ 4-Х ТА 9-Х КЛАСІВ ЗВІЛЬНЕНО ВІД ПРОХОДЖЕННЯ ДПА У 2020/2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Учнів, які завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації у 2020/2021 навчальному році. Відповідний наказ МОН від 03.03.2021 №273  зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за №338/35960. Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів від 25 березня 2020 року №338-р "Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації".

12:14:15 19.03.2021

ЗАТВЕРДЖЕНО НОВУ РЕДАКЦІЮ БАЗОВОГО КОМПОНЕНТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ, ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ БАЗОВОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ТА РОЗПОЧАТО ВПРОВАДЖЕННЯ РЕФОРМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ – ПІДСУМКИ РОБОТИ УРЯДУ

Рік тому, в березні 2020 року, було сформовано новий склад Уряду під керівництвом Дениса Шмигаля. Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів про основні досягнення МОН за цей період. «Перед нами постали надзвичайно серйозні соціальні та суспільні виклики, пов’язані з пандемією. Спільними зусиллями державної влади, органів місцевого самоврядування, освітян і науковців нам вдається долати труднощі, забезпечувати стабільне функціонування системи освіти та її неперервний розвиток», – зазначив Сергій Шкарлет.

14:16:04 18.03.2021

9 ТА 10 БЕРЕЗНЯ – ТРАНСЛЯЦІЯ ЛІТЕРАТУРНОГО ОНЛАЙН-МАРАФОНУ «ЄДНАЙМО ДУШІ СЛОВОМ КОБЗАРЯ!»

Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» разом із ВСП «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського НАУ» запрошує всіх шанувальників українського слова долучитися до перегляду трансляції літературного онлайн-марафону пам’яті Тараса Шевченка «Єднаймо душі словом Кобзаря!», що відбудеться 9 та 10 березня 2021 року. У заході візьмуть участь близько 600 студентів закладів фахової передвищої освіти та понад 50 викладачів, співробітників з міста Києва та 24 областей України. У програмі онлайн-марафону декламування поезій Тараса Шевченка та про Тараса Шевченка, виконання його творів різними мовами, авторська поезія, читання та інсценізації (мініатюри) уривків з творів,  музичні номери, тематичні виставки та ще багато цікавого.

10:56:13 08.03.2021

У ШКОЛАХ СТАРТУЄ ОСВІТНЯ ПРОГРАМА «СУПЕРГЕРОЇ FAST» ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СИМПТОМИ ІНСУЛЬТУ

З метою навчити дітей розпізнавати перші ознаки інсульту та звертатися за невідкладною медичною допомогою, в українських школах розпочинається освітня програма «Супергерої FAST».  Концепція Нової української школи має на меті навчати дітей життєво необхідним навичкам та компетенціям у природний для них спосіб: через гру, співпрацю, спілкування. Запропонована програма є саме тим гарним прикладом компетентнісного підходу до навчання та надає дітям важливі знання про основи здоров’я і про те, як звернутися до невідкладної медичної допомоги. Тому Міністерство освіти і науки України підтримує проведення освітньої програми “Супергерої FAST”.

10:55:25 06.03.2021

ЗАТВЕРДЖЕНО ТИПОВУ ОСВІТНЮ ПРОГРАМУ ДЛЯ 5-9 КЛАСІВ ЗЗСО: НАВЧАЛЬНЕ НАВАНТАЖЕННЯ УЧНІВ НЕ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ, ЗАКЛАД ОСВІТИ САМОСТІЙНО СХВАЛЮЄ РІШЕННЯ ЩОДО ПРЕДМЕТІВ ЕТИЧНОГО СПРЯМУВАННЯ

Сьогодні оприлюднено наказ МОН від 19.02.2021 №235 «Про затвердження типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти».

11:41:25 22.02.2021

БЛАГОДІЙНИМ ФОНДОМ ПІДГОТОВЛЕНО ПОСІБНИК «ПОПЕРЕДЖЕННЯ НАСИЛЬСТВА В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ»

Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» підготовлено методичний посібник «Попередження насильства в закладах освіти» для педагогів, психологів та адміністрації закладів освіти.

11:40:21 22.02.2021

УРЯД УХВАЛИВ ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ КАРАНТИНУ ЧЕРЕЗ COVID-19 – ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

З 24 лютого 2021 року на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки з окремими обмеженнями для закладів освіти. Водночас у регіонах, де буде встановлено "червоний" рівень, здобувачам забороняється відвідувати заклади освіти, що не стосується дитсадків, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів шкіл.

11:39:17 22.02.2021