Історична довідка

Населення адміністративного центра села Глибочиця завжди було невеликим. На 20 березня 1845 року в селі проживало всього 43 жителі (8-10 хат).

У пореформенний період (1861 рік) село – це близько трьох десятків дворищ, декілька хутірців. В середині XIX століття населення Глибочиці збільшилося за рахунок переселенців. Селянський банк взяв у казни намічену для заселення землю і віддав на виплату селянам. На ці землі переселилися сім'ї з села Тригір'я, Ушомирської та Пулинської волостей.

З появою важливого шляху сполучення, через наявність казенної землі та близькість до міста, село розросталось. Найбільше в кінці XIX століття і особливо на початку ХХ століття.

Сучасний адміністративно-територіальний устрій об’єднаної територіальної громади склався в березні 2017 року після об’єднання Глибочицької, Студеницької, Кмитівської сільських рад. До складу Глибочицької об’єднаної територіальної громади входять 10 населених пунктів: Глибочиця, Гадзинка, Березина, Нова Вигода, Кмитів, Великі  Кошарища, малі Кошарища, Студениця, Руденька, Городенка.

Територія об’єднаної громади складає 116,6 км2, кількість сіл – 10, населення – 6537 осіб. Земельні ресурси громади складають  11661  гектарів,  з  них: рілля   –  5662 гектарів,  ліси  та лісовкриті  площі  – 2329 гектарів,  під  водою  – 237 гектарів, забудовані  землі  –  320 гектарів,  пасовища – 379 гектарів.

У 2018 році густота населення Глибочицької об’єднаної територіальної громади становить 63 особи/км². Чисельність населення в селах громади становить 6551 особа.

Глибочицька об’єднана територіальна громада розташована у Житомирській області, межує із обласним центром – містом Житомир. Відстань від Житомира до села Глибочиця (адміністративного центра об’єднаної територіальної громади) становить 11 кілометрів. Відстань від села Глибочиця до міста Києва (столиці України) становить 131 кілометр.