Паспорт громади

Загальна інформація про громаду

Глибочицька територіальна громада розташована у Житомирській області на південно-східній околиці міста Житомира та межує із обласним центром – містом Житомиром. Відстань від Житомира до села Глибочиця (адміністративного центра територіальної громади) становить 10 кілометрів. Відстань від села Глибочиця до міста Києва (столиці України) становить 131 кілометр, 7 кілометрів до великого залізничного вузла, 11 кілометрів – до митного терміналу.

Площа громади - 183,100 кв. км.

Земельні ресурси громади складають 18 300,1 гектарів, з них: сільськогосподарські землі – 11 734 гектарів, ліси та лісовкриті площі – 5 085,2 гектарів, під водою – 333,8 гектарів, забудовані землі – 787,6 гектарів.

До 2017 року село Глибочиця – центр сільської ради, до якої входили села Березина, Гадзинка, Глибочиця, Нова Вигода.

Сучасний адміністративно-територіальний устрій територіальної громади почав формуватись в березні 2017 року після об’єднання Глибочицької, Студеницької, Кмитівської сільських рад. До складу Глибочицької територіальної громади входило 10 населених пунктів: Глибочиця, Гадзинка, Березина, Нова Вигода, Кмитів, Великі Кошарища, малі Кошарища, Студениця, Руденька, Городенка.

З листопада 2020 року до складу громади увійшли ще 3 населених пункти Левківської сільської ради: Левків, Клітчин, Калинівка. Загальна кількість населених пунктів складає 13 сіл з населенням 10668 осіб.

Адміністративний центр громади – село Глибочиця (до 1946 року – Вацьків).

Представницький орган – Глибочицька сільська рада, керівник – Глибочицький сільський голова Сокальський Сергій Вікторович.

У громаді створено три старостинські округи: Левківський (с. Левків, с. Калинівка, с. Клітчин), Студеницький (с. Студениця, с. Городенка, с. Руденька), Кмитівський (с. Кмитів, с. Великі Кошарища, с. Малі Кошарища). Села Глибочиця,  Гадзинка,  Березина,  Нова Вигода не входять до складу старостинських округів.

Старостинський округ

Старости

Населення, осіб

Загальна площа округу, га

Левківський (с. Левків, с. Калинівка, с. Клітчин)

Подорожній Олександр Антонович

6638,8

Студеницький (с. Студениця, с. Городенка, с. Руденька)

Вергун Юрій Юрійович

4019,4

Кмитівський (с. Кмитів, с. Великі Кошарища, с. Малі Кошарища)

Яремчук Валентина Миколаївна

3153,2

с. Глибочиця, с. Гадзинка, с. Березина, с. Нова Вигода

4488,7

Всього по громаді

18300,1

Мережа закладів соціальної сфери  складається із 39 закладів освіти,  культури та охорони здоров’я.

Освітня мережа складається із 3 ліцеїв (в тому числі Глибочицький опорний заклад із філією Березинська початкова школа), 2 гімназій, 6 закладів дошкільної освіти.

Мережа  установ культури складається із 16 закладів культури: 3 будинки культури, 5 сільських клубів, 8 сільських бібліотек.

У галузі охорони здоров’я в громаді функціонують 3 амбулаторії загальної практики сімейної медицини, 3 фельдшерсько-акушерських пунктів, 3 фельдшерських пункти.

Глибочицька об’єднана територіальна громада має вигідне територіально-географічне розташування із значним логістично-транзитним потенціалом.

Контактна інформація

12403, Україна, Житомирська область, село Глибочиця, вул. Михайла Грушевського, 2, телефон: 40-60-15, код ЄДРПОУ 04348289

E-mail: 406015@ukr.net

glubochucya@gmail.com

Коротка історична довідка

Перші поселення на території громади датуються І-ІІ тисячоліттям до нашої ери. Підтвердженням того є те, що біля сусіднього села Городище (південь в минулому Черняхівського району) на так званій Лисій горі, археологами виявлено стоянку раннього палеоліту. Стародавнє городище ранньозалізного віку знаходиться за 1500 метрів на схід від села Малі Кошарища  та за 7 кілометрів від села Глибочиця.

17:44:54 21.11.2022

Інфраструктура

Глибочицька територіальна громада має вигідне територіально-географічне розташування із значним логістично-транзитним потенціалом.

17:43:40 21.11.2022

Населення, рівень зайнятості, доходи

За даними Головного управління статистики у Житомирській області чисельність населення в селах громади на 01.01.2022 року становила 10668 осіб, в тому числі: дітей: дошкільного віку 514 осіб, шкільного віку 924 особи.

16:42:22 21.11.2022

Соціальна інфраструктура

Місцева влада створює усі сприятливі умови для формування оптимальної соціальної інфраструктури кожного населеного пункту громади, що відповідає потребам громадян як споживачів соціальних послуг.

16:40:27 21.11.2022

Економічний потенціал

Бізнес на території громади динамічно розвивається, а податкові надходження активно вкладаються в покращення інфраструктури громади.

16:39:56 21.11.2022