A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глибочицька об'єднана територіальна громада
Україна, Житомирська область

Паспорт громади

Загальна інформація про громаду

Глибочицька об’єднана територіальна громада розташована у Житомирській області, межує із обласним центром – містом Житомир. Відстань від Житомира до села Глибочиця (адміністративного центра об’єднаної територіальної громади) становить 11 кілометрів. Відстань від села Глибочиця до міста Києва (столиці України) становить 131 кілометр.

Територія об’єднаної громади складає 116,6 км2, кількість сіл – 10, населення – 6551 особа. Земельні ресурси громади складають  11661  гектарів,  з  них: рілля   –  5662 гектарів,  ліси  та лісовкриті  площі  – 2329 гектарів,  під  водою  – 237 гектарів, забудовані  землі  –  320 гектарів,  пасовища – 379 гектарів.

Сучасний адміністративно-територіальний устрій об’єднаної територіальної громади склався в березні 2017 року після об’єднання Глибочицької, Студеницької, Кмитівської сільських рад. До складу Глибочицької об’єднаної територіальної громади входять 10 населених пунктів: Глибочиця, Гадзинка, Березина, Нова Вигода, Кмитів, Великі  Кошарища, малі Кошарища, Студениця, Руденька, Городенка.

Мережа  культурно-освітніх  установ  складається із 16 закладів культури. У  галузі  охорони  здоров’я в громаді  функціонують 6 фельдшерсько-акушерських  пунктів, 2 амбулаторії.

На території громади зареєстровано 302 суб’єкти господарювання, у тому числі 201 фізична особа-підприємці та 101 юридична особа. Торгових точок –  58, у тому числі 17 магазинів, 10 АЗС, 6 закладів громадського харчування.

Кількість загальноосвітніх шкіл – 5, дошкільних навчальних закладів – 5.

Глибочицька об’єднана територіальна громада має вигідне територіально-географічне розташування із значним логістично-транзитним  потенціалом. 

Через об’єднану громаду проходить автомагістральний шлях міжнародного значення Е40 (Україна, Польща, Німеччина, Бельгія, Франція), автошлях М06 «Київ-Чоп», які забезпечують вантажні та пасажирські потоки внутрішньодержавні, внутрішньо регіональні і транзитні міжнародні транспортні потоки.

Інтенсивність руху транспортних засобів (легкових і вантажних) за добу по трасі Київ-Чоп становить 7800 одиниць.

Транспортна розв’язка вартістю 200 мільйонів гривень на території Глибочицької об’єднаної територіальної громади не має аналогів в Україні. Тут побудовано 3 шляхопроводи, 10 кілометрів основного проїзду та з’їздів. Інтенсивність руху автомобілів у зоні розв’язки становить 48 тисяч автомобілів на добу.

На території Глибочицької сільської ради на завершальному етапі знаходиться будівництво аеропорту, заплановано розширення злітно-посадкової смуги.

 

Населення, рівень зайнятості, доходи

Населення адміністративного центра села Глибочиця завжди було невеликим. На 20 березня 1845 року в селі проживало всього 43 жителі (8-10 хат).

У пореформенний період (1861 рік) село – це близько трьох десятків дворищ, декілька хутірців. В середині XIX століття населення Глибочиці збільшилося за рахунок переселенців. Селянський банк взяв у казни намічену для заселення землю і віддав на виплату селянам. На ці землі переселилися сім'ї з села Тригір'я, Ушомирської та Пулинської волостей.

З появою важливого шляху сполучення, через наявність казенної землі та близькість до міста, село розросталось. Найбільше в кінці XIX століття і особливо на початку ХХ століття.

У 2018 році густота населення Глибочицької об’єднаної територіальної громади становить 63 особи/км².

Чисельність населення в селах громади на сьогоднішній день становить 6551 особа, в тому числі:

 • Глибочиця – 2940 осіб
 • Гадзинка – 594 осіб
 • Березина – 489 осіб
 • Нова Вигода – 101 особа
 • Кмитів – 482 особи
 • Великі Кошарища – 524 особи         
 • Малі Кошарища – 104 особи
 • Студениця – 1217 осіб
 • Руденька – 65 осіб
 • Городенка – 35 осіб

В середньому рівень безробіття у селах громади сягає 40-50%, близько 10% населення мають вищу освіту.

Наближеність Глибочицької об’єднаної територіальної громади до обласного центра (м. Житомир) дасть можливість інвесторам при ухваленні позитивних рішень щодо реалізації бізнес-проектів запрошувати трудові ресурси як із 10 сіл громади, так і з Житомира, де наявні більше 25 тисяч незайнятих осіб.

Середній рівень доходів в розрахунку на одного жителя громади становить 2-3 тис. грн. /місяць.

 

Освітній та культурний потенціал громади

В різноманітних місцевих, обласних та Всеукраїнських конкурсах учні здобувають 1-3 місця, що свідчить про високий фаховий рівень навчання у загальноосвітніх школах. За рейтингами розвитку заклади освіти входять до числа найбільш успішних в Житомирському та Коростишівському районах.

Серед випускників загальноосвітніх шкіл 80% вступають до вищих навчальних закладів II рівня акредитації (коледжі, технікуми), а 20% – до професійних технічних училищ.

Жителі громади навчаються у вищих навчальних закладах Житомирської області. Основні спеціальності, які вони здобувають: лісове господарство, ветеринарна медицина, облік і оподаткування, комп’ютерні науки, туризм, міжнародні економічні відносини, екологія, правознавство, ветеринарна медицина.

У віковій структурі населення сіл Глибочиця, Гадзинка, Нова Вигода, Березина кількість осіб віком до 35 років становить 1767 осіб або 42,8% жителів населених пунктів.

В селах Студениця, Руденька, Городенка частка осіб віком до
35 років складає 193 особи або 14,3% населення.   

На території населених пунктів Кмитів, Великі Кошарища, Малі Кошарища проживає 510 осіб віком до 35 років або 46% до загальної кількості населення.

34,1% населення 10 сіл громади віком від 35 до 60 років.

23% населення об’єднаної громади – люди віком від 60 років.

 

Сильні сторони громади

 • розвинена  магістральна транспортна інфраструктура  із  значним  транзитним потенціалом (автошляхи міжнародного та державного значення Е40 та М06);
 • розташований зареєстрований аеропорт;
 • унікальне географічне розміщення;
 • наявність на території ОТГ земельних ділянок, призначених для ведення господарської діяльності;
 • сприятливі кліматичні умови;
 • природні ресурси;
 • наявність водойм;
 • туристична привабливість.

Інфраструктурний розвиток

Європейський маршрут E40 — найдовший у Європі автошлях (Україна, Польща, Німеччина, Бельгія, Франція) довжиною 8500 км.

Автомобільна дорога проходить поряд з населеними пунктами Кмитів, Великі Кошарища, Березина, Гадзинка. А у селі Глибочиця Е40 проходить через нову транспортну розв`язку - трирівневий шляхопровід називають унікальним для України.

Схожа трирівнева розв’язка нині є лише в одній точці Європи, на Балканському півострові, у Хорватії. Аналогів в Україні цьому шляхопроводу немає.

Транспортний комплекс громади представлений 8 приватними підприємцями, які надають послуги з пасажирських перевезень на 10 автобусних маршрутах.

Через територію Глибочицької об’єднаної територіальної громади в селі Студениця проходить високовольтна лінія електропередач потужністю 330 кВ.

Села Глибочиця, Гадзинка, Нова Вигода, Березина, Кмитів газифіковані на 100% (протяжність газових мереж становить
49 кілометрів), села Студениця і Руденька газифіковані на 90% (протяжність газових мереж становить 14 кілометрів).

У населених пунктах Глибочиця, Гадзинка, Нова Вигода, Березина, Кмитів збудовано мережу вуличного led-освітлення, що дає можливість заощаджувати енергоносії. В 2018 році програмою соціально-економічного розвитку вуличним освітленням будуть забезпечені села Студениця, Руденька, Городенка, Великі Кошарища, Малі Кошарища.

Мережа газопроводів, які прокладені на території Глибочицької ОТГ складається із розподільних станцій.

 

Природно-ресурсний потенціал

В межах громади протікають річки: Тетерів, Свинолужка, Синка (притоки Лонка і Руда), Гнилий Потік та Коханівка. На річках розташована велика кількість ставків. Зокрема, на Свинолужці, Рудій і Лонці.

Громада має велику кількість лісових територій (від Кривояр'я, хутору Синка до Березового болота та Коханівки, урочище Вацьківська дача біля Глибочиці, район Блакитних озер біля Кмитова).

Земельні ресурси громади складають  11661  гектарів:

 • рілля – 5662 гектарів;
 • ліси та лісовкриті площі – 2329 гектарів;
 • водні ресурси – 237 гектарів;
 • забудовані землі – 320 гектарів;
 • пасовища – 379 гектарів.

У селі Кмитів розміщений Кмитівський парк площею 9 гектарів —пам'ятка садово-паркового мистецтва, об'єкт природно-заповідного фонду Житомирської області. Парк закладений в другій половині XVIII століття. Тут зростають місцеві деревні породи віком 150—200 років. На території парку знаходиться спеціальна школа-інтернат, а поряд – музей образотворчого мистецтва.

Коростишівський район з яким межує Глибочицька ОТГ має значні запаси декоративно-облицювального каменю, що користуються попитом в Україні та за кордоном, будівельного піску, керамічної глини та ряду інших  видів мінеральної будівельної сировини. А підприємці сіл Глибочицької ОТГ активно займаються обробленням граніту.

 

Виробничо-господарський потенціал

На території громади зареєстровано 302 суб’єкти господарювання, у тому числі 201 фізична особа-підприємці та 101 юридична особа. Свою діяльність здійснюють 58 торгових точок, у тому числі 17 магазинів,
10 автозаправних станцій, 6 закладів громадського харчування.

У структурі сільського господарства 99% належить вирощуванню рослинних культур.

Найбільші площі земель в обробітку мають: ТОВ «Житомирнасінтрав», ТОВ «Сатурн-Агрос», ТОВ «Коростишівземінвест», ТОВ «Агровістастар», СТОВ «Україна», ТОВ «Профі-Ленд», ТОВ «МП Біопродукт».

У селі Кмитів розміщений головний офіс та склад Компанії  «Granite Market». Цехи підприємства обладнані професійною каменеобробною технікою, що дозволяє виготовляти вироби з каменю різного ступеня складності: від розпилювання на сляби (плити, ступені), до більш складних, унікальних елементів (каміни, скульптури).

Власні виробничі потужності, вдале місце розташування в Житомирській області, де є великі місцезнаходження природного каменю, зручна логістика – ряд причин, які формують кращі ціни на продукцію підприємства.

Виробничі цехи «Granite Market» знаходяться у Коростишівському районі.

Житомирська область не має собі рівних в Україні за запасами облицювального природного каменю, регіон займає лідируючі позиції не тільки в державі, але й у Європі. Коростишівський район вважається одним з найвідоміших центрів видобутку та обробки граніту не тільки на території України, а й за її межами. В кінці 1850-х років тут почалася активна розробка родовищ гірської породи.

 

Пріоритетні напрями розвитку та туристична привабливість

Провідне місце в економіці сіл Глибочицької об’єднаної територіальної громади завжди належало сільському господарству, головними галузями якого були зерново-бурякове рослинництво та м'ясо-молочне скотарство. Значне місце посідала також культура хмелю. Села славились своїми хмільниками, які давали високі врожаї і приносили значні прибутки.

Жителі села тісно співпрацювали з Дослідною станцією хмільництва, зокрема, надавали свої хмільники для проведення наукових досліджень, впроваджували у своїх господарствах наукові розробки, нові сорти хмелю.

Поряд із Глибочицькою об’єднаною територіальною громадою розміщений Інститут сільського господарства Полісся, який має потужну науково-практичну та дослідницьку базу.

На території сіл Великі Кошарища та Кмитів розміщені блакитні озера глибиною до 43 метрів, які є візитівкою Глибочицької об’єднаної територіальної громади. Мережа складається з 3 водних об'єктів.

Озера багаті на промислову рибу, зокрема тут водяться сом, короп та щука. Водойми утворені на місці колишніх вугільних кар'єрів і мають велику популярність серед населення області як рекреаційний об'єкт.

У селі Студениця є річка Свинолужка площею 4 гектара та каскад ставків, який складається із 6 водойм загальною площею 34,41 гектарів. Тут можливо розвивати промислове розведення риб.

Один із двох природних водоспадів Житомирської області розташований в урочищі «Канарська гірка» між селами Березина, Малі Кошарища, хутір Синка. Його назва – «Холодний водоспад». Довжина урочища 9 кілометрів, ширина – 1 кілометр.

Струмок протікає двома районами – Коростишівським і Житомирським, бере свій початок на височині 300 метрів від траси Київ-Чоп біля авторозв'язки об'їзної дороги та живиться ґрунтовими водами, підземними джерелами, про що свідчать бульбашки кисню із донного піску у кількох місцях струмка. Рослинний світ поряд із водоспадом представлений рідкісною рослиною — сон-травою. В безпосередній близькості до річки Тетерів на поверхню виходять граніти та інші породи.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь