Економічний потенціал

Дата: 21.11.2022 16:39

Бізнес на території громади динамічно розвивається, а податкові надходження активно вкладаються в покращення інфраструктури громади.

На території громади зареєстровано 616 суб’єктів господарювання, у тому числі 430 фізичних осіб-підприємців та 186 юридична особа.

Основними видами економічної діяльності є сільське господарство, лісозаготівля та переробка деревини, обробка каменю та торгівля нафтопродуктами і послуги торгівлі.

Один виробник громади виробляє продукцію на експорт. Основна складова експорту – продукція лісогосподарської діяльності.

Одне підприємство імпортує. Основна складова імпорту – сільськогосподарська техніка.

Глибочицька громада – це територія з розвинутою аграрною галуззю, родючими ґрунтами, на яких успішно вирощуються всі види зернових та технічних культур.

У структурі сільського господарства 99% належить рослинництву.

Рівень господарського використання земель сільськогосподарського призначення  становить 89 %.

Агропромислові підприємства збирають достатньо високі врожаї.

Аграрна галузь Глибчицької ОТГ налічує 48 агроформувань з яких: товариств – 22, фермерських господарств – 20, приватних підприємств – 4, кооперативів – 2.

Ключові сільськогосподарські товаровиробники, що мають найбільші площі в обробітку:

• ТОВ «Коростишівземінвест»
  • ТОВ «Житомирнасінтрав-1»
  •  ТОВ «Агровістастар-Студениця»
  •  ФГ «Денишівське»
  •  СФГ «Сонячний пагорб»,
  •  ФГ «Коднянське»
  •  ТОВ «Кашперівська цукрова компанія»
  • ТОВ «Сатурн-Агрос»
  •  ТОВ «Агрокозак».

Поряд із Глибочицькою територіальною громадою розміщений Інститут сільського господарства Полісся, який має потужну науково-практичну та дослідницьку базу.

Свою діяльність здійснюють 65 торгівельних точок з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, 11 закладів громадського харчування (ресторани, кафе), 5 готелів та  2 аптечні кіоски.

На території громади функціонують 16 суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю пальним.

Найбільші ключові (бюджетоутворюючі) підприємства громади:

• ДП «Коростенське ЛМГ», вид діяльності – лісорозведення, лісозаготівля, переробка деревини;
  • ТОВ «АТС» - торгівля автомобілями, запчастинами та ремонт і технічне обслуговування автотранспорту ;
  • ТОВ «Сокар-Петролеум» - торгівля нафтопродуктами і послуги торгівлі;
  • МПП фірма «Ерідон» - оптова торгівля зерном, насінням і кормом для тварин;
  • ПП ТД «Бетон – виробнитцтво бетонних розчинів, готових для використання»;
  • ТОВ «Вест Петрол  Маркет» - торгівля нафтопродуктами і послуги торгівлі;
  • ТОВ «Коростишівземінвест» - вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур;
  • СФГ «Сонячний пагорб» - сільськогосподарське товаровиробництво.

У селі Кмитів розміщений головний офіс та склад Компанії «Grаnіtе Маrкеt». Цехи підприємства обладнані професійною каменеобробною технікою, що дозволяє виготовляти вироби з каменю різного ступеня складності: від розпилювання на  плити, до більш складних, унікальних елементів (каміни, скульптури). Виробничі цехи «Grаnіtе Маrкеt» знаходяться у колишньому Коростишівському районі (на даний час Житомирський район). Власні виробничі потужності, вдале місце розташування в Житомирській області, де є великі місцезнаходження природного каменю, зручна логістика.

Заборгованість по заробітній платі в громаді по колу звітуючих підприємств відсутня.

Сильні сторони громади:

• розвинена магістральна транспортна інфраструктура із значним транзитним потенціалом (автошляхи міжнародного та державного значення Е40 та М06);
  • розташований зареєстрований аеропорт;
  • унікальне географічне розміщення;
  • наявність земельних ділянок, призначених для ведення господарської діяльності та привабливі умови поряд з ділянками;
  • сприятливі кліматичні умови;
  • природні ресурси;
  • наявність водойм;
  • туристична привабливість.

Пріоритетні напрями розвитку

• Вирощування сільськогосподарських культур.
  • Будівництво сонячних електростанцій.
  • Торгівля.
  • Створення обслуговуючих кооперативів.
  • Логістика.
  • Розвиток тваринництва.
  • Виробництво та переробка.
  • Туризм та рекреація.