Андрусенко Сергій Олександрович

Дата: 12.06.2023 16:21

Фото без опису 01.01.1979 – 29.01.2015. Народився Сергій Олександрович у с. Глибочиця 01.01.1979 р. В 1985 р. став учнем Глибочицької ЗОШ, яку закінчив у 1994 р. У 1997 р. здобув професію електромонтажника силових мереж у Житомирському СПТУ № 13. За роки навчання був старанним учнем, доброзичливим до людей, відповідальним до доручених справ. Певний час, після закінчення професійного училища, працював на будівельних об’єктах в містах України. У 2002 р. призваний до збройних сил України, служив у смт. Озерне. Після закінчення служби працював завскладом будівельних матеріалів у приватній установі м. Житомира. У липні 2014 р. Житомирським ОМВК був мобілізований і проходив службу в смт. Озерне, в територіальній охороні військової техніки. 03 листопада 2014 р. переведений у м. Чернігів до складу 13 мотопіхотного батальйону «Чернігів – 1». Служив у танковому взводі оператором установки «ПТУР». Проходив військову службу у званні старшого сержанта. У грудні 2014 р. був відправлений на Схід, у Дебальцево. Наприкінці грудня отримав відпустку і відсвяткував своє день народження в колі рідних та друзів. 14 січня 2015 р. у м. Вуглегірськ Донецької обл. він виконував бойові завдання на блокпостах 1301 та 1302. 29 січня 2015 р. біля м. Вуглегірськ противник після проведення артпідготовки з застосуванням важкої техніки та живої сили перейшов у наступ. Блокпост 1302 тримаючи удар, проте з переважаючими силами противника, (більше 10 танків, 2 БМП, до 200 чоловік військових) після декількох годин бою був знищений, але не покинутий особовим складом. У цьому бою Сергій врятував командира відділення, надавши йому допомогу при пораненні, цим самим показавши свою відважність, людяність, гідність та милосердя. 29 січня 2015 р. у бою за м. Вуглегірськ Андрусенко Сергій Олександрович загинув. Чотири довгих місяці його вважали безвісти зниклим. 06.03.2015 р. тіло Сергія було знайдено і перевезено до Дніпропетровського моргу. 09.05. 2015 р. мати Сергія, Галина Петрівна, отримала повідомлення, що Андрусенко Сергій Олександрович, її син, мужньо загинув у бою за м. Вуглегірськ Донецької області. 16.05.2015 р. Сергія поховали у рідному селі Глибочиця. Указом Президента України № 103/2016 від 21 березня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", старший солдат Збройних сил України Андрусенко Сергій Олександрович нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Рішенням Житомирської районної ради №689 від 17.09.2015р. нагороджений найвищою відзнакою Житомирської районної ради «Честь і слава Житомирського району» посмертно.