День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років
Минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Друга світова охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн – у Європі, північній Африці, Азії, Тихоокеанському регіоні. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей.
8 травня, в День пам’яті та перемоги, ми вшановуємо кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.
Ми приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю (За матеріалами Українського інституту Національної пам`яті )
Сьогодні ми знову змушені боронити власну землю, демонструючи всьому світу, що український народ не втратив мужності, сили та незламності. Низько вклоняємося ВАМ, дорогі захисники і захисниці, хто сьогодні боронить країну та відстоює її незалежність, хто робить усе, щоб нарешті запанував мир!
Вшановуємо своїх визволителів, які героїчно відстояли наше невід’ємне право жити вільно на рідній землі та висловлюємо вдячність за подвиг!