A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глибочицька територіальна громада
Україна, Житомирська область, Житомирський район

УЧАСТЬ БАТЬКІВ У ВИХОВАННІ ДИТИНИ. СПІР ЩОДО УЧАСТІ У ВИХОВАННІ ДИТИНИ

Дата: 28.03.2024 15:57
Кількість переглядів: 30

Фото без опису 

Служба у справах дітей Глибочицької сільської ради   ІНФОРМУЄ

УЧАСТЬ БАТЬКІВ У ВИХОВАННІ ДИТИНИ. СПІР ЩОДО УЧАСТІ У ВИХОВАННІ ДИТИНИ

Кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків. Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.

Питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Повноцінна участь батьків у вихованні дітей максимально забезпечується при їх спільному проживанні з батьками. В тих випадках, коли батьки, внаслідок розірвання шлюбу або з інших причин, не проживають спільно, можуть виникати спори щодо участі у вихованні дитини, визначення місця проживання дитини та порядку зустрічей з дитиною того батьків, хто проживає окремо.

Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини. Таким чином, участь у вихованні дитини повинні брати обоє з батьків, незалежно від того чи вони одружені чи ні.

Якщо після розлучення батьки дитини не можуть досягти згоди, то такий спір може бути переданий на розгляд органу опіки та піклування або до суду.

 

ВИРІШЕННЯ СПОРУ ЩОДО УЧАСТІ У ВИХОВАННІ ДИТИНИ ОРГАНОМ ОПІКИ ТА ПІКЛУВАННЯФото без опису

Фото без описуДля визначення способу участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею одному із батьків необхідно звернутися з письмовою заявою до СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ за місцем проживання дитини, в якій описати обставини справи та додати такі документи:

довідку з місця реєстрації (проживання);

копію паспорта громадянина України;

копію свідоцтва про народження дитини;

копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності).

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Фото без описуОбстежує умови проживання дитини за місцем проживання, проводить бесіду з батьками, у разі можливості з іншими родичами дитини про що складає Акт обстеження умов проживання.

Фото без описуОтримує від Центру соціальних служб та/або фахівця із соціальної роботи Оцінку потреб батьків з метою встановлення здатності матері, батька виконувати обов’язки щодо виховання дитини та догляду за нею.

Фото без описуДо уваги беруться ставлення батьків до виконання батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров’я дитини, факти вчинення домашнього насильства стосовно дитини або за її присутності та інші вагомі обставини.

Фото без описуПісля з'ясування обставин, що призвели до виникнення спору між батьками, служба у справах дітей виносить питання на розгляд Комісії з питань захисту прав дитини, складає висновок щодо участі у вихованні дитини одним із батьків та у разі потреби порядок побачення з дитиною того з батьків, який проживає окремо від неї.

Фото без описуОрган опіки та піклування приймає рішення про участь у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї та у разі потреби порядок побачення з дитиною того з батьків, який проживає окремо від неї.

Фото без описуРішення органу опіки та піклування є обов’язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов’язана відшкодувати шкоду, завдану іншому з батьків. У тому разі, якщо рішення органу опіки та піклування щодо участі у вихованні дитини не виконується, або хтось із батьків з ним не погоджується, такий спір, щодо участі у вихованні може бути розглянутий судом.

ВИРІШЕННЯ СПОРУ ЩОДО УЧАСТІ У ВИХОВАННІ ДИТИНИ ТОГО З БАТЬКІВ, ХТО ПРОЖИВАЄ ОКРЕМО ВІД НЕЇ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУФото без опису

Фото без описуДля вирішення спору між батьками у вихованні дитини в судовому порядку необхідно звернутися з позовною заявою до СУДУ за зареєстрованим місцем проживання чи місцем перебування відповідача.

Суд при розгляді заяви обов’язково залучає орган опіки та піклування, який представляє служба у справах дітей, за місцем реєстрації дитини або фактичним її місцем проживання, якою подається письмовий висновок органу опіки та піклування про способи участі одного з батьків у вихованні дитини.

Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування. В окремих випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може обумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи.

Під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги наступне:

Фото без описуставлення батьків до виконання своїх обов’язків;

Фото без описуособиста прихильність дитини до кожного з них;

Фото без описувік дитини;

Фото без описустан її здоров’я дитини;

Фото без описуінші обставини, що мають істотне значення;

Фото без описустан психічного здоров’я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.

Фото без описуПам’ятайте, не дивлячись на те, чи знаходяться батьки у шлюбі між собою, чи проживають вони спільно чи ні, вони мають спільно вирішувати питання виховання дитини.

У будь-якому випадку, звертаємо увагу батьків, що необхідно толерантно домовлятися між собою про способи участі у вихованні дитини. Не варто травмувати дитину своїми претензіями один до одного, не робити дитину заручницею амбіцій та не здатності домовитись один із одним. Адже дитині потрібні в однаковій мірі як батько так і матір. Саме тоді, спілкуючись із ними обома, дитина буде рости щасливою та відчувати себе потрібною обом батькам.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь