Глибочицька територіальна громада
Україна, Житомирська область, Житомирський район

Атестація педагогічних працівників закладів освіти Глибочицької сільської ради у 2023-2024 навчальному році

Дата: 06.10.2023 12:02
Кількість переглядів: 88

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуФото без опису

Педагогічні працівники, які атестуються, можуть подати до  атестаційної комісії ІІ рівня документи в паперовій або електронній формі протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення інформації. Електронний варіант документів (формат РDF, кожен документ в окремому файлі) надсилається на адресу електронної пошти:   voitenko2018@ukr.net  (для подання педагогічними працівниками документів в електронній формі з підтвердженням про отримання).

З метою стимулювання безперервного підвищення рівня професійної майстерності педагогічних працівників проводиться атестація педагогічних працівників.   З 1 вересня 2023 року набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 9 вересня 2022 року № 805 (далі – Наказ № 805), разом з яким відповідно набрало чинності і Положення про атестацію педагогічних працівників, яке затверджено цим наказом.

Деякі зміни в атестації педагогів:

 1.  Атестаційна комісія І рівня приймає рішення на присвоєння вищої кваліфікаційної категорії та  звання  «старший вчитель», «старший вихователь», «вчитель-методист», «вихователь-методист».  Єдиний щодо кого не може ухвалювати рішення атестаційна комісія І рівня, це керівник закладу освіти. Керівника закладу освіти на відповідність займаній посаді атестує атестаційна комісія ІІ рівня, тобто відповідного органу управління освітою.
 2.  Атестаційну комісію І рівня можна створювати тільки у тих закладах освіти, в яких працює понад 15 педагогічних працівників. Якщо їх у закладі менше 15, то атестацію здійснює атестаційна комісія ІІ рівня, тобто атестаційна комісія відповідного органу управління освітою.
 3.  Секретар атестаційної комісії: приймає, реєструє та зберігає документи, які подали педагогічні працівники, до розгляду та під час розгляду їх атестаційною комісією; організовує роботу атестаційної комісії, веде та підписує протоколи засідань атестаційної комісії; оформлює та підписує атестаційні листи; повідомляє педагогічним працівникам про місце і час проведення засідання атестаційної комісії, якщо їх запросили на засідання; забезпечує оприлюднення інформації про діяльність атестаційної комісії: розміщує її на сайті закладу освіти, органу управління у сфері освіти.
 4.  Спростили норму щодо підписання протоколу та атестаційних листів. У додатку до нового Положення подали приклад оформлення протоколу засідання атестаційної комісії.
 5.   Змінили вимоги щодо вивчення практичного досвіду педагога.
 6.   Необов’язкова присутність педагога на засіданні атестаційної комісії. Згідно з новим Положенням педагог може бути присутнім на засіданні атестаційної комісії, якщо забажає або якщо виникли питання у членів атестаційної комісії чи до тих документів, які подав педагог, чи до певних показників роботи працівника тощо.
 7.  За новим Положенням позачергову атестацію можна проводити не лише за ініціативою педагогічного працівника, а й за ініціативою керівника закладу освіти, якщо він встановив погіршення результатів роботи працівника. позачергову атестацію керівника закладу освіти можуть проводити, якщо внаслідок проведення інституційного аудиту в зак­ладі освіти експерти виявили низьку якість освітньої діяльності.

Відповідно до Положення № 805:

 •  до пункту 7 Розділу I  міжатестаційний період (проміжок часу між проходженням педагогічним працівником попередньої та наступної атестації) не може бути меншим ніж три роки, крім випадків проведення позачергової атестації за ініціативи педагогічного працівника. Час перебування педагогічного працівника в соціальних відпустках, навчання у закладах вищої освіти, а також період, на який переноситься атестація, до міжатестаційного періоду не включаються.
 •  до пункту 12 Розділу I  педагогічні працівники, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження. Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з навчальних предметів (інтегрованих курсів), що обов’язкові для вивчення відповідно до річного навчального плану закладу освіти.
 • педагогічні працівники, які працюють за сумісництвом або на умовах строкового трудового договору, атестуються на загальних підставах. Педагогічні працівники, які обіймають різні педагогічні посади в одному і тому чи різних закладах освіти (зокрема керівники закладів освіти, які викладають предмети або здійснюють іншу педагогічну роботу), атестуються за кожною з посад.
 •  до пункту 14 Розділу I до проведення чергової атестації педагогічного працівника за ним зберігаються присвоєні кваліфікаційна категорія (педагогічне звання).

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь