Шевченко Олексій Володимирович (12.02.1988 – 20.06.2014)

Дата: 19.06.2023 16:51

Фото без описуШевченко Олексій Володимирович – розвідник-кулеметник розвідувального взводу розвідувальної роти 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, старший солдат. Народився 12 лютого 1988 року в селі Левків Житомирського району Житомирської області. У 2004 році закінчив загальноосвітню школу села Левків, потім – Житомирський національний агроекологічний університет за спеціальність «Молодший спеціаліст – юрист», у 2011 році - Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого (з 2013 року – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого; місто Харків). Проходив строкову військову службу в лавах Збройних Сил України. З 2011 року служив в спеціальному підрозділі судової міліції «Грифон» при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України. В листопаді 2013 року підрозділ, в якому проходив службу Олексій Шевченко, отримав наказ про направлення для участі в силовому розгоні мирної демонстрації в місті Київ. Олексій відмовився брати участь в даній операції, і в грудні 2013 року подав рапорт про звільнення. З 26 лютого 2014 року проходив військову службу за контрактом на посаді водія, потім – розвідника-кулеметника розвідувального взводу розвідувальної роти 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військах Збройних Сил України (військова частина А0281, місто Житомир). З 23 квітня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. 19 червня 2014 року в період з 17.30 годин до 00.30 годин 20 червня 2014 року батальйонна тактична група в ході проведення антитерористичної операції проводила зачистку і блокування від бойовиків селища міського типу Ямпіль (Краснолиманський район Донецької області). В ході ведення бою 20 червня 2014 року загинув старший солдат Шевченко Олексій. 23 червня 2014 року похований на кладовищі села Левків Житомирського району Житомирської області. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (14.09.2014; посмертно).