Книш Олександр Олександрович (06.10.1982 – 28.07.2014)

Дата: 07.09.2023 10:58

Фото без описуКниш Олександр Олександрович народився 6 жовтня 1982 року в селі Левків Житомирського району.  Олександр народився у родині простих трударів, де змалечку дітям прищеплювалася любов до праці та розуміння, що в житті нічого не дається просто. Тому Сашко у Житомирській ЗОШ № 30 вчився на «відмінно». З 13 років мріяв стати військовим.  2000 року був призваний на строкову службу, по закінченні якої залишився служити по контракту. Службу проходив в 1-й бригаді армійської авіації Збройних Сил України. Брав участь у миротворчій місії ООН в Іраку — 2003 та 2004 роки. З 2007 року — головний сержант-командир міномета, 95-а окрема аеромобільна бригада. Сумлінність, відповідальність і чесність – така характеристика супроводжувала юнака у всіх вчинках та ситуаціях. Мав дружину Марію та дітей Артема та Аріну, був зразковим сім’янином, взірцевим батьком, ніжним та люблячим чоловіком, здатним на романтичні вчинки та подарунки. Коли Батьківщина опинилася у небезпеці, старший сержант Олександр Книш у складі 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних сил України без жодних вагань став на її захист. У травні 2014 року, коли було визволено м. Слов’янськ, Олександра Олександровича Книша було представлено до нагородження відзнакою «За мужність», але він від неї відмовився, бо вважав, що сумлінна служба на захисті держави є прямим професійним обов’язком кожного військового і не більше. Головний сержант – командир міномета Олександр Олександрович Книш загинув у бою 28 липня 2014 року під час проведення батальйонно-тактичною групою операції зі знищення бойовиків поблизу села Дібровка Шахтарського району Донецької області. Загинув, щоб його сім’я, кожна українська родина жили у мирі та злагоді… Похований 1 серпня 2014-го в селі Левків, Житомирський район.

Нагороди та вшанування

• 2004 — відзначений пам'ятним знаком «Воїн-миротворець»
  • 2005 — нагороджений 2-ма медалями країни Ірак
  • 2007 — відзнака Міністерства Оборони України медаль «15 років Збройним Силам України»
  • 2011 — нагрудний знак Сухопутних військ України
  • 06.02.2014 — медаль «10 років сумлінної служби в МОУ»
  • 14 листопада 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом «За мужність III ступеня» (посмертно)
  • в лютому 2017-го на фасаді житомирської школи № 30 відкрили меморіальну дошку випускнику Олександру Книшу.