Станьте донорами крові – допоможіть врятувати життя!

Дата: 16.02.2023 14:28

Шановні жителі громади!

21 лютого 2023 р.  з 9:00 до 13:00

відбудеться  ВИЇЗНА ФОРМА ЗАГОТОВЛЕННЯ КРОВІ
НА БАЗІ  Амбулаторії загальної практики сімейної медицини за
адресою:

с.Глибочиця Житомирського району, вул. М.Грушевського 2-А

Донори крові мають можливість безкоштовно провести сучасні дослідження, а саме: визначення групи крові, резус-фактору, рівня гемоглобіну, а також аналізи на маркери ВІЛ-інфекції, гепатиту В, С та сифілісу.

БУТИ ДОНОРОМ – ВІДПОВІДАЛЬНО, КОРИСНО ТА БЕЗПЕЧНО!

* Донором може стати громадянин України віком від 18-ти років, який не має протипоказань.

При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код.

ЯК СТАТИ ДОНОРОМ КРОВІ

1. Вік від 18 років і вага від 50 кг.
  2. Мати українське громадянство або бути іноземцем, що має постійну посвідку на проживання в Україні.
  3. Не мати тимчасових або абсолютних протипоказів. Якщо вам властиві хронічні захворювання, ви приймаєте ліки чи стоїте на обліку, ви не можете бути донором тимчасово або взагалі. Варто проконсультуватись з нашим лікарем перед донацією.
  4. Мати з собою паспорт та ідентифікаційний код.

ПІДГОТОВКА

1. За 5 днів до здавання крові слід відмовитись від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що їх містять (ці речовини погіршують зсідання крові).
  2. Не вживати алкоголь за 48 годин та не курити за 1-2 години до здавання крові (дуже важливо!).
  3. Виключити із раціону жирну, смажену, копчену, молочну їжу, тваринні жири, соління за 24-48 годин до донації. Інакше кров не пройде перевірку.
  4. Обов’язково виспатись і з’їсти легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді). Каву пити не можна.
  5. Не приходити здавати кров, якщо присутнє відчуття нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).

Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідати на запитання і не приховувати інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.

КНП «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради