ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я: МАТЕРІАЛИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ КОНТРОЛЮВАТИ РЕАКЦІЇ ОРГАНІЗМУ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

Дата: 17.01.2023 16:58

Через непередбачувані воєнні дії з боку рф неможливо втримувати психоемоційні реакції. І це нормальна реакція організму на ненормальні ситуації. У межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативою першої леді України Олени Зеленської команда МОН спільно із психологами телеграм-каналів «Подбай про себе» та «Підтримай дитину» продовжують публікувати поради та рекомендації.

Головне завдання кожного – вистояти та намагатися запобігти негативним емоціям впливати на ресурсність організму. У спеціальному розділі Довідника безбар‘єрності «Етика взаємодії у періоди стресу» зібрано матеріали, які допоможуть контролювати реакції організму в екстремальних умовах.

1. Загальні поради допоможуть підтримати себе у непрості періоди. Оберіть найбільш близькі та спробуйте виконувати регулярно.
  2. Вправа на повільне дихання допоможе вам під час тривог та коли перебуваєте у пригніченому стані.
  3. Вправа, яка допоможе зняти напругу в тілі, яку спричинив стрес.
  4. Методика «Коло контролю» допоможе визначити проблеми, з якими можна впоратися, а з якими – ні.
  5. Як допомогти людині, що перебуває у стані сильного стресу? Зокрема, якщо вона дезорієнтована, несвідомо хоче нашкодити собі або іншим, плаче або кричить. Це непросто, однак можливо, якщо знати, як діяти.