ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ: ПСИХОЕМОЦІЙНА ПІДТРИМКА ПІД ЧАС ПАНІЧНОЇ АТАКИ

Дата: 22.12.2022 09:55

У разі паніки у дитини під час небезпеки не варто звертатися до неї з проханням заспокоїтися чи не боятися – наголошують дитячі психологи та педагоги телеграм-каналу «Підтримай дитину» у межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативою першої леді України Олени Зеленської.

Фрази на кшталт «Не бійся» і «Заспокойся» не спрацюють. У такому стані дитина вас просто не почує або не зрозуміє сенсу умовлянь.

Ліпше, звернувшись на імʼя до дитини, скажіть: «Я бачу, що ти наляканий/а, але я поруч і допоможу тобі з цим упоратися».

Так само не варто знецінювати емоції та страх дитини. «Нічого страшного не сталося», «Не варто так переживати» – невдала підтримка.

Натомість визнайте почуття дитини й спробуйте перевести її увагу на щось реальне, конкретне.