Глибочицька територіальна громада
Україна, Житомирська область, Житомирський район

ПРЕЗЕНТОВАНО ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНУ СИСТЕМУ «EVALUED»

Дата: 14.12.2022 14:01
Кількість переглядів: 111

Фото без опису

Державна служба якості освіти України в UNIT.CITY презентувала інформаційно-аналітичну систему «EvaluEd».

«Рік тому ми поставили за мету втілити інформаційно-аналітичну систему «EvaluEd» до 2025 року. Сьогодні ця система випробувана під час сертифікації вчителів та протестована у вибірці шкіл для самооцінювання освітнього й управлінського процесів. Уже отримали підтвердження практичності та затребуваності від освітянської спільноти. Адже EvaluEd –це не про освітню статистику, а про реальний стан справ у закладах освіти», – зазначив Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України.

З вітальним словом виступили Радек Матула, Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні, Сергій Колебошин, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, та Ондржей Андрис, заступник головного шкільного інспектора Чеської шкільної інспекції.

«Завдяки EvaluEd найближчим часом будуть удосконалені процедури проведення інституційних аудитів, самооцінювання закладів освіти та етапів сертифікації педагогічних працівників, а у перспективі – заходів державного нагляду (контролю) та аналізу діяльності органів місцевого самоврядування щодо забезпечення ними якості освіти в громадах», – повідомив Іван Юрійчук, заступник голови Служби з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Система постійно доступна онлайн і відкрита не лише для завдань аналізу, а й своєчасної актуалізації даних верифікованими користувачами. Нині в ній зареєстрована третина закладів загальної середньої освіти, також постійно триває поповнення й оновлення даних.

Система «EvaluEd» цифровізує та автоматизує процес проведення інституційного аудиту в школі. Завдяки спеціально розробленому модулю як зовнішні експерти, так і школа в режимі реального часу зможуть вносити дані, одержані під час аудиту, аналізувати їх та готувати висновки й рекомендації без залучення сторонніх онлайн-інструментів. Опитування учнів, батьків, учителів та опрацювання результатів теж відбуватиметься через систему, що суттєво економитиме час і забезпечуватиме об’єктивність.

На базі «EvaluEd» буде доступний модуль для простого й швидкого самооцінювання школи – директор зможе:

  • визначити якість управлінських та освітніх процесів, не витрачаючи значних зусиль;
  • відстежувати динаміку за кожним з аспектів освітнього процесу;
  • оцінювати ефективність управлінських рішень.

Крім того, за результатами самооцінювання керівник матиме змогу порівняти свій заклад з іншими, маючи доступ до узагальнених даних як у всій країні, так і у конкретній області чи громади.

Завдяки масиву даних, що буде зібраний за результатами аудитів, система «EvaluEd» стане унікальною базою даних про стан якості освітньої діяльності шкіл, джерелом інформації для управлінців різних рівнів, науковців та інших зацікавлених сторін.

Програму реалізовано в межах проєкту «Забезпечення інформаційної системи для Державної служби якості освіти України» спільно з Асоціацією з міжнародних питань, Чеською шкільною інспекцією та за підтримки Чеської агенції розвитку.

Довідково

Чеська агенція розвитку (ЧАР) утворена Міністерством закордонних справ Чеської Республіки 2008 року з метою поліпшення якості життя й підтримки сталого розвитку. Нині ЧАР реалізовує проєкти в багатьох країнах світу.

Відеозапис трансляції


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь