Роз'яснення. Програма монетизації пільг на проїзд є завідомо неправомірною.

Дата: 11.02.2021 20:30

Шановні жителі громади!

З 2017 року, коли перестала надаватися державна підтримка на перевезення пільгових категорій громадян, Глибочицька сільська рада за вашими численними зверненнями вирішила самостійно компенсувати проїзд пільговиків без будь-яких обмежень щодо кількості поїздок.

Категорії пільговиків, які протягом останніх років могли безперешкодно користуватись наданим законами правом на безоплатний проїзд:
- пенсіонери за віком;
- особи з інвалідністю;
- діти з інвалідністю;
- діти з багатодітних родин;
- діти-сироти;
- діти, позбавлені батьківського піклування;
- ветерани військової служби;
- батьки загиблих військовослужбовців;
- особи, звільнені з військової служби,які стали інвалідами під час проходження служби;
- ветерани органів внутрішніх справ;
- ліквідатори аварії на ЧАЕС:
- інваліди війни;
- учасники бойових дій.

На сьогодні частиною депутатів Глибочицької сільської ради внесено пропозицію щодо запровадження монетизації, що означає надання пільговикам певної суми коштів (у нашому випадку – 100 грн. на місяць відповідно до запропонованої депутатами програми).

Повідомляємо, що постанову КМУ про монетизацію пільг від 14 березня 2018 року №197, яка єдина встановлює порядок монетизації, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва №826/6434/18 від 24 грудня 2018 року було визнано протиправною та нечинною.

Відповідно до частини другої ст. 265 Кодексу адміністративного судочинства України, нормативно-правовий акт втрачає чинність з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду. Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва №826/6434/18 від 24 грудня 2018 року вступило в законну силу з 19 березня 2019 року.

Таким чином, починаючи з 19 березня 2019 року, розмір та порядок надання пільг у готівковій формі Кабінетом Міністрів України фактично не затверджені, а всі рішення органів місцевого самоврядування, прийняті після цієї дати з посиланням на нечинні акти Уряду, є такими, що прийняті не у відповідності до діючого законодавства.
Тому ще раз наголошую, що програма монетизації пільг є завідомо неправомірною.

Глибочицький
сільський голова                         Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ.