Звіт директора Березинського закладу дошкільної освіти «Малятко» перед колективом і громадськістю про роботу в 2019 -2020 навчальному році

Дата: 11.06.2020 09:25

Заклад дошкільної освіти «Малятко»

Глибочицької сільської ради

Житомирського району Житомирської області

Звіт директора

Березинського закладу дошкільної освіти «Малятко»

перед колективом і громадськістю

про роботу в 2019 -2020 навчальному році

с. Березина

Загальна характеристика закладу дошкільної освіти

Рішенням 38 сесії VI скликання Глибочицької сільської ради було створено Березинський заклад дошкільної освіти «Малятко».

Заклад зареєстрований 03 липня 2015 року і внесений до Єдиного реєстру підприємств і організацій України Житомирським управлінням статистики. З 2019 року на посаді директора працює Міщенко В.М.

Заклад дошкільної освіти «Малятко» функціонує в орендованому приміщенні

Березинської ЗОШ І ступеня за розробленим, затвердженим і зареєстрованим Статутом, розрахований на 12 місць, виховується в ЗДО 11дітей, віком від 3-6 років. Заклад  працює за 4-х годинним режимом без організації сну та харчування дітей.

Заклад дошкільної освіти дотримується чинного законодавства щодо використання української мови, як державної. Вся документація та заняття проводяться українською мовою.

Протягом 2019 – 2020  навчального року функціонує 1 група, з якою працює Міщенко Віра Михайлівна на посаді директора (0,5 ставки), вихователя (0,42 ставки). Також працює помічник вихователя Матящик Алла Валеріївна (0,5 ставки).

Нормативно – правове забезпечення

Нормативно – правове забезпечення освітнього процесу здійснюється на основі нормативно-правових документів.

• Конституція України (Розділ ІІ, ст.52,53);
  • Конвенція про права дитини;
  • Конвенція дошкільного виховання;
  • Закон України про «Про освіту»;
  • Закон України про «Про дошкільну освіту»;
  • Базовий компонент дошкільної освіти;
  • Положення про дошкільний заклад (Постанова Кабінету Міністрів України від 12.03.2003року,№305);
  • Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів, затверджений наказом МОЗ України від 24.03.2016року №234.

Базовою програмою є « Українське дошкілля», яка закладає основи компетентності дитини, формує шкільну зрілість, розумову, соціальну, емоційну, виховує творче ставлення дітей до життя.

Основне завдання ЗДО: забезпечення розвивального середовища,як умови розвитку дітей дошкільного віку.

Установчі  документи

Установчими документами, що забезпечують нормативно – організаційну діяльність ЗДО «Малятко», є:

• Статут закладу;
  • Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи;
  • Довідка про включення до єдиного державного реєстру

підприємства та організацій України, видана обласним управлінням статистики;

• План освітньої роботи закладу дошкільної освіти «Малятко» на

2018 – 2019н.р.

• Акт готовності до нового навчального року;
  • Штатний розпис закладу дошкільної освіти;
  • Тарифікаційний список педагогічних працівників закладу дошкільної освіти.

Прийом дітей

Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється керівником.

Протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб,які їх замінюють, свідоцтва про народження, медичної довідки про стан здоров′я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Група в закладі дошкільної освіти комплектується відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей в ЗДО та згідно Закону України «Про дошкільну освіту»

Медичне обслуговування

Медичне обслуговування дітей закладу дошкільної освіти здійснюється органом охорони здоров′я на безоплатній основі фельдшерсько – акушерським пунктом с.Березина. Воно включає:

• Проведення обов′язкових медичних оглядів;
  • Здійснення антропометрії;
  • Організація заходів для госпіталізації дітей;
  • Проведення профілактичних щеплень.

Освітній процес

Освітній процес у закладі побудований відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти, програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля». Метою програми є розширити змістовий компонент освітньої роботи з дітьми, розкриваючи етнічні, історичні та соціокультурні особливості.

Стратегічною метою дошкільної освіти є розвиток життєвої компетентності дитини, спрямування її на творчість і самореалізацію.

Основною формою організованої навчальної діяльності дітей у ЗДО є заняття різних видів (тематичні, комплексні, інтегровані, міні-заняття). Вони проводяться фронтально, індивідуально, підгрупами, залежно від педагогічної мети.

У освітньому процесі використовуються ігри, самостійна діяльність дітей (ігрова, художня, рухова), спостереження, свята та розваги.

Основним завданням ЗДО є різнобічний розвиток індивідуальності дитини на основі:

• виявлення її здібностей, формування інтересів і потреб;
  • збереження та зміцнення морального та фізичного здоров′я;
  • виховання дитини, як громадянина України.

Матеріально-технічне забезпечення

Березинський заклад дошкільної освіти «Малятко» постійно працює над створенням навчально-розвивального середовища та зміцненням матеріально-технічної бази для дітей дошкільного віку.

Глибочицькою сільською радою за бюджетні кошти протягом 2019-2020 навчальним роком придбано:

Придбано та встановлено навіс над вхідними дверима.

• канцелярські товари на сумму  - 2 365грн;
  • медикаменти на сумму  -  519 грн;
  • килимове покриття -  2 985 грн;
  • ролета тканинна -  766 грн.

На наступний рік плануємо спрямувати роботу на:

• удосконалення розвивального простору;
  • придбання сучасних ігор та дидактичного матеріалу згідно чинних програм
  • облаштування території ЗДО.

Головним є те, що наш заклад дошкільної освіти прагне вдосконалюватись для того,щоб нашим вихованцям було комфортно виховуватись та розвиватись, реалізовувати свої здібності та мрії.

Висловлюємо подяку за допомогу Глибочицькій сільській раді, сільському голові Сокальському С.В., батькам.

Директор ЗДО                                          В.М.Міщенко