26 квітня 2020 року - 34 річниця Чорнобильської катастрофи
8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.Як відомо, 26 квітня 1986 року, о 1 год. 23 хв., на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.
Внаслідок вибуху виникла пожежа, яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже одразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 години ранку. Проте, у середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.
Після вибуху та пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.
Від самого початку Москва та керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. Першою про підвищення рівня радіації повідомила Швеція. Лише 28 квітня в СРСР з’явилося перше офіційне повідомлення.
У перші дні після аварії було евакуйоване населення 10-кілометрової зони, надалі зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом в Україні радіоактивно забрудненими стали 2293 населених пунктів, у яких на кінець вісімдесятих років минулого сторіччя мешкало понад 2,6 млн осіб. В результаті цієї катастрофи з сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель.
Задля запобігання розповсюдженню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним «саркофагом». За оцінками спеціалістів, під ним залишилося близько 95% палива, яке було в реакторі на момент аварії, а також значна кількість радіоактивних речовин, які складаються із залишків зруйнованого реактора. З міркувань безпеки 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. Водночас об’єкт «Укриття», зведений у 1986 році, поступово руйнувався.
Чорнобильська трагедія стала символом мужності ліквідаторів, і пам'ятати про їхній подвиг є обов'язком українців.
Цьогоріч, на виконання урядових рішень щодо обмеження проведення масових заходів та з метою мінімізації ризиків поширення на території Глибочицької сільської ради гострої респіраторної хвороби СОVID-19, урочисті масові заходи присвячені 34-й річниці Чорнобильської катастрофи, не планувалися. Але наш обов'язок пам'ятати про всіх ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. На території Глибочицької сільської ради проживають 30 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відповідно до програми соціального захисту населення Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області на 2019-2021 роки затвердженої рішенням дев’ятнадцятої сесії сьомого скликання Глибочицької сільської ради Житомирського району Житомирської області №1 від 24.05.2019 року (зі змінами) з метою належного вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС кожному з них надано одноразову грошову винагороду по 500 гривень.
Ми пам'ятаємо всіх поіменно: і тих хто відійшов у вічність, і тих, з ким маємо честь жити і працювати разом. Низький уклін і довічна шана всім, хто брав участь у подоланні чорнобильського лиха, хто ціною власного життя подарував майбутнє всьому людству.
34-та річниця з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС це нагадуванням про наслідки приховування правди. Це дуже важливо сьогодні, як і боротьба з черговою катастрофою.
Щира подяка жителям нашої громади "тим, хто врятував світ":
- Герасимчук Василь Васильович
- Глагоцький Петро Віталійович
- Давидчук Сергій Григорович
- Дехтярук Юрій Михайлович
- Батюта Микола Миколайович
- Кондратюк Юрій Олександрович
- Кулаківська Надія Дмитрівна
- Хомчук Валентин Іванович
- Юзвячик Броніслав Валентинович
- Бортник Олександр Миколайович
- Гончаренко Микола Степанович
- Гаркавенко Михайло Вікторович
- Іванов Василь Васильович
- Казмірчук Іван Федорович
- Кравчук Анатолій Євгенович
- Поліщук Олександр Борисович
- Стецюк Віктор Степанович
- Татуревич Юрій Валентинович
- Федорець Євген Дмитрович
- Якимчук Григорій Федорович
- Грибан Микола Васильович
- Кучеренко Володимир Анатолійович
- Міхненко Дмитро Петрович
- Брагін Вячеслав Володимирович
- Левченко Григорій Миколайович
- Солодун Володимир Іванович
- Гжибовський Віктор Францович
- Марчук Василь Іванович
- Харченко Василь Павлович
- Шанін Василь Михайлович