З’явилися нові деталі про заповнення класних журналів

Дата: 08.05.2020 10:10

Поки триває карантин і проводиться навчання у дистанційному форматі, вчителі намагаються зрозуміти, як заповнювати класний журнал. Міністерство освіти і науки України у короткому відео надало більш детальне роз’яснення щодо цієї теми.

Також вона перерахувала ще декілька важливих пунктів:

Заповнення журналів відбуватиметься за індивідуальним графіком школи.
Класні журнали заповнюються відповідно до календарно-тематичного планування згідно з розкладом.
Під час заповнення можна використовувати нотатки й замітки, які були зроблені у довільній формі під час карантину.

-Семестрове оцінювання здійснюється на підставі тематичного оцінювання.
-Річне оцінювання проводиться за результатами семестрових оцінок.
-Журналі обліку замін не заповнюється.
-Дати та зміст уроків записуються відповідно до календарно-тематичного планування та свого розкладу.
-Рекомендації Міністерства освіти на своїй сторінці у фейсбуці прокоментував заступник директора з навчально-виховної роботи Володимир Онацький.

МОН надало роз’яснення щодо заповнення класних журналів. Досить грамотно, компетентно. Є певні нюанси, які керівникам навчальних закладів потрібно врахувати. Тому на це звертаю увагу.

Він більш розширено пояснив декілька пунктів, зокрема:

Оцінки переносяться із власних записів та електронних журналів.
На підставі поточних оцінок та контрольних робіт виставляються тематичні. Оскільки педагоги проводили контрольні у вигляді тестувань, відповідно те ж саме і фіксується у змісті (Контрольне тестування).
На підставі тематичних, отриманих під час другого семестру, виставляється семестрова.
Може виникнути питання щодо відсутності оцінок та неможливості виставити тематичну. У такому разі необхідно діяти відповідно до традиційних правил. Якщо учень не навчався впродовж карантину та не має оцінок, то ставиться «н» з позначенням «п/п» на сторінках відвідування, а також на предметних сторінках. Тематична ставиться «н/а» і не враховується під час виставлення семестрової.
Заміни у період карантину не оплачуються, тому, якщо вчитель викладав за вакансією, то потрібно було внести ці години до основного навантаження з урахуванням наказу №102.