A A A K K K
для людей із порушенням зору
Глибочицька територіальна громада
Україна, Житомирська область, Житомирський район

Сертифікація педагогічних працівників 2020 -    визначення професійних  компетентностей  педагогічного  працівника.

Дата: 23.01.2020 16:00
Кількість переглядів: 557

Фото без опису                                                                  Визначеність мети – відправна точка всіх досягнень.

В. К. Стоун

 

            22 січня 2020 року на базі Гадзинської гімназії відділом освіти Глибочицької сільської ради організовано проведення практичного семінару   вчителів початкових класів на тему «Сертифікація педагогічних працівників 2020».

          На початку практичного заняття начальник відділу освіти Глибочицької сільської ради Войтенко Ганна Мефодіївна   у вступному слові   проінформувала  присутніх   про проходження сертифікації в 2020 році.    Сертифікація педагогічних працівників — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (зокрема  з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи вчителя.  

      Мета сертифікації - підвищення престижності педагогічної праці та стимулювання педагогічних працівників до особистісного та професійного зростання.

      Засади сертифікації визначені Законом про освіту.

      Переваги проходження сертифікації: педагогічні працівники, які отримають сертифікати, матимуть право: на щомісячну 20%-ову доплату до посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката (тобто 3 роки), впроваджувати і поширювати методики компетентнісного навчання та нові освітні технології, брати участь у процедурах і заходах, пов’язаних із забезпеченням якості та впровадженням інновацій, педагогічних новацій і технологій у системі освіти.    

      Уся процедура сертифікації від моменту реєстрації до фінального тестування триває близько року, але у 2020 році сертифікація відбуватиметься за новим порядком.  Реєстрація на сертифікацію     триватиме з 15-го по 31 січня включно. Сертифікація проходитиме відповідно до Положення про сертифікацію зі змінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1190 (у редакції постанови КМУ від 24 грудня 2019 р. № 1094).

        У 2020 році сертифікацію зможуть пройти до 2000 вчителів початкових класів з усіх регіонів України.  Саме таку кількість визначено у додатку до наказу МОН від 26.12.2019 № 1634. 

     Ганна Мефодіївна наголосила і про те, що має надію   про приєднання  до  процесу сертифікації  всіх вчителів початкових класів громади.

       Кроки проходження сертифікації:

  Крок 1. Зібрати необхідні документи:

1. Оформлену реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті УЦОЯО;

2. Копію паспорта громадянина України. В разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу.

3. Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків або картки платника податків. Особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від ІНН – копію сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки).

4. Довідку із закладу освіти, в якому працює вчитель. Довідка має містити таку інформацію:

 • прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності); назву посади з уточненням фаху, за яким працює, а також чи є відповідна посада його основним місцем роботи;
 • загальний стаж педагогічної роботи;
 • стаж роботи на займаній посаді;
 • спеціальність згідно з дипломом;
 • кваліфікаційну категорію;
 • педагогічне звання (за наявності).

Якщо окремі документи містять розбіжності в персональних даних, необхідно подати копію відповідного документа (свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу).

Крок 2. Відправити пакет документів до відповідного РЦОЯО одним із двох шляхів:

 • надіслати рекомендованим поштовим відправленням,
 • доставити власноруч.

 Дата подання документів визначається за відбитком штемпеля відправлення на конверті. У разі доставки особисто – за днем отримання у РЦОЯО. 

Сертифікація-2020 відбуватимуться за новим порядком:

 • першим етапом буде незалежне тестування – “ЗНО для вчителів”.
 • далі – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
 • останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Одним із важливих цьогорічних відмінностей у порівнянні з пілотною сертифікацією 2019 року стане відсіювання учасників після кожного з етапів: до кожного наступного переходитимуть ті учасники, які вдало пройшли попередній. Також як і раніше, педагог може добровільно відмовитись від сертифікації на будь-якому її етапі.

       Войтенко Г.М. нагадала,  що у 2019 році пілотну сертифікацію успішно пройшли 705 вчителів початкової школи.

       Досвідом проходження сертифікації з учасниками практичного семінару ділилась вчитель початкових класів Гадзинської гімназії Кучук Оксана Леонідівна, яка успішно пройшла сертифікацію у 2019 році.    

       Оксана Леонідівна порадила колегам не відмовлятися від можливості пройти сертифікацію у 2020 році,  бо  впевнена, що це більш прогресивне оцінювання вчителя порівняно у відповідності до нормативних документів   з традиційною атестацією.       

         Відповідальним етапом проведення практичного семінару стало випробування для вчителів початкових класів, а саме: написання тестів за зразком  сертифікації 2019 року.

       Поки провідний спеціаліст відділу освіти Глибочицької сільської ради Панова Г. С.  ознайомлювала   присутніх з оновленими методичними рекомендаціями щодо заповнення класних журналів учнів початкових класів Нової української школи, Войтенко Г.М. та Кучук О.Л. перевірили тести та  визначили загальну результативність. Кожний вчитель зробив перший крок у сертифікацію.

 

Практичний семінар проходив у динамічній та продуктивній атмосфері. Всі учасники отримали необхідну і змістовну інформацію.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь