ДО УВАГИ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ! Зареєструватись на сертифікацію вчителі зможуть з 15 січня – як зареєструватись

Дата: 22.01.2020 09:40

15 січня стартує реєстрація на сертифікацію, яку цьогоріч зможуть пройти 2000 вчителів початкової школи.

Зареєструватись на сертифікацію можуть вчителі, які мають педагогічний стаж не менше 2-х років та на момент реєстрації працюють за місцем роботи і на посаді, які вказують під час реєстрації.

Крок 1. Зібрати необхідні документи

1. Оформлену реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується на сайті УЦОЯО;

2. Копію паспорта громадянина України. В разі його відсутності – іншого документа, що посвідчує особу.

3. Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків або картки платника податків. Особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від ІНН – копію сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки).

4. Довідку із закладу освіти, в якому працює вчитель. Довідка має містити таку інформацію:

• прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності);
  • назву посади з уточненням фаху, за яким працює, а також чи є відповідна посада його основним місцем роботи;
  • загальний стаж педагогічної роботи;
  • стаж роботи на займаній посаді;
  • спеціальність згідно з дипломом;
  • кваліфікаційну категорію;
  • педагогічне звання (за наявності).

Якщо окремі документи містять розбіжності в персональних даних, необхідно подати копію відповідного документа (свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу).

Крок 2. Відправити пакет документів до відповідного РЦОЯО одним із двох шляхів:

• надіслати рекомендованим поштовим відправленням,
  • доставити власноруч.

Заяви на участь у сертифікації прийматимуться з 15 до 31 січня 2020 року включно. Дата подання документів визначається за відбитком штемпеля відправлення на конверті. У разі доставки особисто – за днем отримання у РЦОЯО.

Детальніше із інформацією про подання та саму сертифікацію-2020 можна дізнатись у відповідному положенні.

Сертифікація-2020 відбуватимуться за новим порядком:

• першим етапом буде незалежне тестування – “ЗНО для вчителів”.
  • далі – самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
  • Останнім етапом стане вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Одним із важливих цьогорічних відмінностей у порівнянні з пілотною сертифікацією 2019 року стане відсіювання учасників після кожного з етапів: до кожного наступного переходитимуть ті учасники, які вдало пройшли попередній. Також як і раніше, педагог може добровільно відмовитись від сертифікації на будь-якому її етапі.

Нагадаємо, пілотну сертифікацію успішно пройшли 705 вчителів початкової школи

У 2020 році сертифікацію зможуть пройти дві тисячі вчителів початкової школи.