Глибочицька територіальна громада
Україна, Житомирська область, Житомирський район

МАГІЯ ВЕЛИКОДНЯ

Дата: 26.04.2019 12:39
Кількість переглядів: 1877

 

Фото без опису

Історія писанки сягає сивої давнини, вона пов’язана з поколінням родючості землі, з величанням весняного відродження життя. Яйце символізує сонце і відродження. Наші предки вірили, що писанка приносить добро, щастя, захищає від усього злого.

Зараз ми поєднуємо писанку з Великоднем. Малюнки, наклейки на писанці мають символічне значення: зірки і хрести - символи сонця,     рослини - юності, краси, здоров’я, колосся - врожаю. Яйця пофарбовані в один колір, називали крашанками. Червоне яйце означає радість, життя, любов, жовте - врожай, блакитне - небо, здоров’я, зелене - плодючість. Існує багато способів виготовлення писанок. Про писанки збереглося багато легенд. Одна з них така: доля світу залежить від того, скільки писанок кожного року пишеться. Доки пишуть писанки, світ буде існувати.

 

         Готуючись до одного з найвеличніших свят - Христового Воскресіння, бібліотекар села Студениці для учнів початкових класів місцевого ліцею 26.04.19 провела народознавчу годину  „Писанка: код одвічного добра” та спільно з директором будинку культури провела  майстер-клас з розпису писанок. Це незвичайний урок, на якому Галина Адамівна задавала тільки напрям у лабіринт кольору і візерунку і всі діти відчували, що здатні, відшукати код далеких пращурів. Діти відразу опанували ази стародавнього українського розпису, швидко набили руку, оздоблюючи не одну, а дві, три писанки і кожен з них задоволений з радістю поніс їх додому, щоб покласти, як головний елемент до святкового кошику і на Великдень освятити у церкві.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь