Семінар керівників закладів освіти Глибочицької ОТГ

Дата: 06.03.2019 15:08

Фото без опису28 лютого 2019 року на базі КЗ «Кошарищенська гімназія» відбувся семінар керівників закладів загальної середньої освіти  та закладів дошкільної освіти. Тема семінару: «Створення інклюзивного  освітнього середовища у закладі. Практичні кроки». Перед нашим суспільством стоїть гостра проблема залучення наших співгромадян, що мають деякі особливості фізичного розвитку в соціум, проблема їх активної адаптації, соціалізації та розвитку в рамках суспільства і на благо суспільства.

Одним з варіантів вирішення цієї проблеми є розвиток в Україні  інклюзивної освіти, націленої на:

• залучення дітей з обмеженими можливостями в освітній процес;

• соціалізація дітей-інвалідів у сучасному суспільстві;

• створення активної поведінкової установки у дітей-інвалідів на впевнене позиціонування себе в сучасному суспільстві;

•зміна ставлення сучасного суспільства до людей з обмеженими можливостями через вищевказане залучення дітей з обмеженими можливостями в наше суспільство.

Тому в ході семінару було переглянуто презентацію «Організація інклюзивного навчання у закладі. Перші кроки. Здобутки і досягнення». В розрізі роботи семінару було відвідано урок навчання грамоти у 1 класі, де навчається дитина з інклюзивною формою навчання. Переглянуто відеорепортаж із 5 класу «Адаптування середовища для дитини з ООП», де також навчається дитина за інклюзивною формою навчання, де керівники закладів освіти на практичному досвіді побачили результати адаптації дитини в освітньому просторі.

Для учасників  семінару було організовано психологічне коло спілкування.

Після семінару було проведено нараду директорів та зустріч з завідувачкою  обласного  методичного кабінету навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Житомирській області Алексічук Ж.О., яка ознайомила присутніх з вимогами організації цивільної оборони  в закладах освіти.

Начальник відділу освіти Войтенко Г.М., провідний спеціаліст відділу освіти Панова Г.С. надали конкретні рекомендації з наступних питань:

• Організація проведення ЗНО, ДПА в закладах загальної середньої освіти;
  • Ведення шкільної документації;
  • Вимоги до організації харчування в закладах освіти;
  • Атестація педагогічних кадрів;
  • Організація електронного замовлення підручників;
  • Результативність участі у конкурсах, акціях, експедиціях;
  • Підготовка до проведення літнього відпочинку школярів..

Особливу увагу було звернено на дотримання закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»