Семінар керівників закладів освіти Глибочицької ОТГ
28 лютого 2019 року на базі КЗ «Кошарищенська гімназія» відбувся семінар керівників закладів загальної середньої освіти та закладів дошкільної освіти. Тема семінару: «Створення інклюзивного освітнього середовища у закладі. Практичні кроки». Перед нашим суспільством стоїть гостра проблема залучення наших співгромадян, що мають деякі особливості фізичного розвитку в соціум, проблема їх активної адаптації, соціалізації та розвитку в рамках суспільства і на благо суспільства.
Одним з варіантів вирішення цієї проблеми є розвиток в Україні інклюзивної освіти, націленої на:
• залучення дітей з обмеженими можливостями в освітній процес;
• соціалізація дітей-інвалідів у сучасному суспільстві;
• створення активної поведінкової установки у дітей-інвалідів на впевнене позиціонування себе в сучасному суспільстві;
•зміна ставлення сучасного суспільства до людей з обмеженими можливостями через вищевказане залучення дітей з обмеженими можливостями в наше суспільство.
Тому в ході семінару було переглянуто презентацію «Організація інклюзивного навчання у закладі. Перші кроки. Здобутки і досягнення». В розрізі роботи семінару було відвідано урок навчання грамоти у 1 класі, де навчається дитина з інклюзивною формою навчання. Переглянуто відеорепортаж із 5 класу «Адаптування середовища для дитини з ООП», де також навчається дитина за інклюзивною формою навчання, де керівники закладів освіти на практичному досвіді побачили результати адаптації дитини в освітньому просторі.
Для учасників семінару було організовано психологічне коло спілкування.
Після семінару було проведено нараду директорів та зустріч з завідувачкою обласного методичного кабінету навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у Житомирській області Алексічук Ж.О., яка ознайомила присутніх з вимогами організації цивільної оборони в закладах освіти.
Начальник відділу освіти Войтенко Г.М., провідний спеціаліст відділу освіти Панова Г.С. надали конкретні рекомендації з наступних питань:
- Організація проведення ЗНО, ДПА в закладах загальної середньої освіти;
- Ведення шкільної документації;
- Вимоги до організації харчування в закладах освіти;
- Атестація педагогічних кадрів;
- Організація електронного замовлення підручників;
- Результативність участі у конкурсах, акціях, експедиціях;
- Підготовка до проведення літнього відпочинку школярів..
Особливу увагу було звернено на дотримання закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)»